Про це пише Medical Express.

«Це може привести нас до нової терапевтичної моделі для лікування ожиріння. Особливо важливо, що тварини в нашому дослідженні знаходилися на дієті із високим вмістом жирів, але не набирали вагу, а у людей надто багато жиру в раціоні - це найчастіша причина ожиріння», - повідомив старший дослідник Факсін Лонг, професор ортопедичної хірургії.

Після восьми тижнів дієти з високим вмістом жирів контрольні тварини, у яких метаболічні шляхи не були активовані, страждали ожирінням. Але миші зі зміненими генами не набирали вагу.

«Ожиріння обумовлено головним чином збільшенням розміру жирових клітин. Кожна жирова клітина росте, так що вона може утримувати великі краплі жиру. Ми набираємо вагу здебільшого тому, що жирові клітини стають більше, а не тому що стає більше жирових клітин», - пояснив Лонг.

Стимулюючи білки в жирових клітинах, команда Лонга утримувала жирові клітини тварин від збору і зберігання крапель жиру.

«Що ще важливіше, коли ми проводили метаболічні дослідження, ми виявили, що тварини з активним рухом Hedgehog не тільки були більш худими, але також мали нижчі рівні глюкози в крові і були чутливіші до інсуліну», - сказав він.

За словами авторів роботи, вони показали, що в клітинах піддослідних присутній метаболічний шлях, на який в майбутньому можна впливати за допомогою препаратів. Відтак, люди не будуть страждати від ожиріння, навіть якщо їх раціон складається з їжі із високим вмістом жиру.

ІА "Вголос": НОВИНИ