Єпископат Польщі боротиметься з алкоголізмом поляків

Єпископат Польщі боротиметься з алкоголізмом поляків

У комісії Апостольського служіння тверезості Конференції єпископату Польщі б'ють на сполох: поляки п'ють надто часто та надто багато алкоголю. У 2015 році у країні споживали приблизно 10 літрів чистого спирту на людину.

На веб-сайті Комісії апостольського служіння тверезості Єпископату Польщі опублікована Національна програма тверезості.

Вона передбачає співробітництво держави, самоврядної влади, неурядових організацій, громадських рухів та Католицької церкви у популяризації тверезості.

Єпископ Тадеуш Бронаковський, голова Комісії апостольського служіння тверезості наголосив, що у Польщі порівняно низький рівень знань на тему негативних наслідків впливу алкоголю. А тому основним завданням програми є зміна ставлення поляків до алкоголю.

За словами священика, поляки не повинні вважати алкоголь чимось, що є частиною польської національної традиції. Натомість потрібно розуміти, що це наркотик. «Алкогольну ментальність слід замінити ментальністю вільних людей», – заявив єпископ.

Експерти кажуть, що у Польщі є щонайменше 600 тисяч сильно залежних від алкоголю людей. У країні живе також утричі більше менш залежних осіб. Випадки смертей, дорожньо-транспортних пригод, розлучень, сімей, які не можуть виховати дітей через алкогольну залежність, неможливо порахувати.

Автори Національної програми тверезості не наголошують на повній забороні. Проте вони закликають, зокрема, обмежити доступ до алкоголю: зменшити число пунктів продажу на ґміну та збільшити ціну на нього. Необхідно також обмежити рекламу алкоголю.

Голова Комісії апостольського служіння тверезості Єпископату Польщі Тадеуш Бронаковський зразком вважає Литву, де з 1 січня алкоголь можуть придбати особи, старші 20 років. Крім того, там заборонена реклама алкоголю. Обмежено також число пунктів та години продажу алкоголю. Зокрема, його неможливо придбати на автозаправних станціях.

Подробиці Національної програми тверезості обговорять в Єпископаті Польщі у Варшаві 16 лютого.

 

«Вголос»

 

 


КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm