Як повідомляє «Інтрефакс-Україна», про це повідомили в представництві ЄС в Україні у відповідь на запит агентства.

«ЄС має намір оцінити наданий Україною запит у подальшій макрофінансовій допомозі», – йдеться у відповіді.

У диппредставництві зазначили, що Європейська комісія внесе пропозицію з цього питання до Європейського парламенту та Європейської ради, які повинні будуть схвалити її для здійснення такої операції.

При цьому в разі затвердження нової програми фінансової допомоги умови її надання будуть закріплені в новому меморандумі про взаєморозуміння, узгодженому обома сторонами.

«Специфіка цих умов має обговорюватися. Але видається очевидним, що до їх переліку входитиме продовження реформ у ключових сферах, що містяться в поточній програмі, з урахуванням економічних і структурних змін, що відбулися за останні два роки», – зазначено у відповіді на запит.

У представництві ЄС зазначають, що визначення остаточного розміру макрофінансової допомоги є складним процесом, під час якого враховується економічна ситуація і фінансові потреби відповідної країни, а також успіхи у проведенні реформ.

«Деталі будь-якої можливої нової програми – якщо українська влада зробить запит – мають бути розроблені. Це передбачає суму, тривалість і кількість траншів, які можна було б передбачити, а також супутні політичні умови», – наголосили в представництві.


«Вголос»

 

ІА "Вголос": НОВИНИ