Євросоюз буде інвестувати у створення суперкомп'ютерів

ЄС планує інвестувати мільярд євро у створення нових суперкомп'ютерів.

Про це повідомляє Deutsche Welle, посилаючись на відповідний проект Єврокомісії.

За словами комісара ЄС по цифровій економіці Марії Габріель, створення європейської інфраструктури суперкомп'ютерів «має вирішальне значення для дигіталізації промисловості і підвищення конкурентоспроможності європейської економіки».

Як пояснили у Брюсселі, техніка, здатна здійснювати мінімум 10 в 18 ступенів операцій за секунду, дозволить обробляти великий обсяг даних для більш ефективної роботи в таких сферах, як охорона здоров'я, відновлювана енергетика, забезпечення безпеки автомобільного руху і кібербезпека.

Все частіше через брак необхідних потужностей європейським вченим і співробітникам промислових виробництв доводиться робити обчислення у третіх країнах, що «загрожує конфіденційності, захисту даних» і «збереженню комерційної таємниці», наголошується в повідомленні.

Єврокомісія вкладе у проект 486 тис. євро. Аналогічну суму, як очікується, нададуть країни - члени ЄС. До 2020 року планується інвестувати близько 1 млрд євро коштів. Передбачені також вклади приватних інвесторів. Проект буде реалізований в період з 2019 до 2026 років.

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram