Про це пише у Facebook голова українського Інституту національної пам'яті.

«Відповідальність поширюється не тільки на громадян РП, але й на іноземців, які навіть не є на території Польщі (стаття 55 b). Тобто написав/сказав щось неправильне з точки зору польської влади, навіть не на території Польщі, ІПН порушує кримінальну справу, а далі навіть через інтерпол можна подавати запити на екстрадицію», – пише В'ятрович.

На це звернув увагу і екс-керівник Національного центрального бюро Інтерполу в Україні Кирило Куликов.

«Завтра – післязавтра в міжнародний розшук може бути оголошено більшість теперішніх чиновників в Україні, починаючи з вищого рівня.

І, найголовніше, навряд чи Генеральний Секретаріат Інтерполу вважатиме вимоги Польщі такими, що суперечать статуту Інтерполу, і відмовить в міжнародному розшуку.

Але навіть якщо так, то ці особи можуть бути затримані в будь-якій країні Європи (!), не тільки в Польщі, за єдиним європейським ордером, виданим Польщею», – пише Куликов.

Як відомо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам'яті. Законопроект складається з двох частин.

Відповідно до першої, до відповідальності притягуватимуть усіх, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення «злочинів» українських націоналістів та українських організацій, які «співпрацювали з Третім рейхом».

У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, скажімо, пишуть про «польські табори смерті».

Уже повідомлялося, що МЗС України, реагуючи на цей закон, заявило, що «глибоко стурбоване» фактом ухвалення Сеймом Польщі цього закону і попросило не зображати українців винятково як «злочинних націоналістів» та «колаборантів третього рейху».

Натомість незгідний із цим законом Ізраїль відправляє посла до прем'єра Польщі із вимогою змінити закон про «історичну правду».

Раніше і українські націоналісти зробили заяву щодо цього закону, назвавши його прямим втручанням у внутрішні справи України й по суті висуненням територіальних претензій. Також вони висунули вимогу звільнити міністра закордонних справ Павла Клімкіна за черговий провал вітчизняної дипломатії та закликали Президента України Петра Порошенка як відповідального за зовнішню політику негайно публічно засудити рішення польського Сейму та повернути звання Героя України Степанові Бандері та Романові Шухевичу, яке відібрав злочинний режим Януковича.

На цю тему читайте також:  Із адвоката в ката: чому Польща знову наступила на українську державність?

 

«Вголос»

 

ІА "Вголос": НОВИНИ