Представники групи «Захід» народної спілки Німеччини з військових поховань ведуть пошукові роботи на території Ковельської школи мистецтв.

Про це власкору «Вголосу» повідомили у міськраді.

За попередньою інформацією, у братській могилі захоронили 427 вояків. Керівник групи Мирон Старко розповідає, що на це масове захоронення солдатів на території школи мистецтв пошуковців вивели німецькі архіви. Саме вони свідчать: у будівлі готелю «Ковельчанка» на початку 1944 року діяв військовий госпіталь, а сусідня вулиця Леонтовича мала назву Лазаретна.

Крім цього, є схема братської могили та відомі імена всіх 427-х вояків. Мирон Володимирович каже, що це були молоді хлопці від 20 до 30 років. Про це свідчать їхні останки та половинки ідентифікаційних жетонів.

«На них позначена група крові, номер жетона та військовий підрозділ. Була ще нижня половинка, яку носили або на грудях, або в кишені. Коли його ховали, офіцер, котрий керував захороненням, нижню половинку жетона відламували. Наше завдання — відшукати останки цього солдата і відповідно — другу половинку цього  жетону... Уже також знайдено близько десяти обручок. На них вигравійовано дату реєстрації шлюбу й ініціали подружжя», — описує чоловік.

Пошуковець, котрий уже понад десять років займається ексгумацією могил німецьких вояків, стверджує, що це захоронення не є типовим для військ вермахту.

«Німці зазвичай не робили братських могил. Напевно, тоді їм було не до таких поховань: не вистачало ні часу, ні сил...», — розмірковує Мирон Старко.

За архівними матеріалами понад 3 300 німецьких вояків захоронені саме в Ковелі. Групі німецької народної спілки “Захід” вдалося відшукати останки 90 солдатів, доки не почали пошукові роботи на території школи мистецтв.

Після ексгумації останки перепоховають на військовому цвинтарі в селі Потеличі Жовківського району Львівської області.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ