Канцлер Німеччини Олаф Шольц хоче вже в січні зустрітися з російським президентом Владіміром Путіним.

Про це повідомила газета Bild з посиланням на неназвані джерела.

Як зазначається, Шольц прагне «нового старту» у відносинах з Москвою.

Повідомляється, що підготовкою зустрічі вже займається радник канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики Єнс Плетнер.

Канцлер Німеччини прагне зробити Росію «топ пріоритетом» на противагу коаліційним партнерам із «Зелених».

Зокрема, міністр закордонних справ Анналена Бербок хотіла б більш пильної уваги до Кремля, особливо в контексті прав людини та України.

Міністр економіки Роберт Габек не тільки критично ставиться до газопроводу «Північний потік-2», він також готовий підтримати жорсткі санкції проти Росії.

Додамо, що після вступу на посаду Шольц наголошував на необхідності діалогу з Росією щодо нарощування її військової потужності на українському кордоні, одночасно приєднуючись до західних союзників у підтримці санкцій у разі вторгнення Москви. Наприкінці грудня він провів першу телефонну розмову з Путіним.

Нагадаємо, раніше «Вголос» писав, що глава МЗС Німеччини уникає питань про постачання зброї Україні. 

На уточнююче запитання, чи це відмова від будь-яких поставок зброї в Україну, Бербок заявила, що «подальша військова ескалація не принесе додаткової безпеки Україні».

Тобто фактично міністр ухилилася від відповіді на запитання щодо ставлення Німеччини до можливих поставок оборонної зброї Україні.

ІА "Вголос": НОВИНИ