Про це в інтерв'ю FinClub  повідомив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб, пише Економічна правда.

«У нас народ довіряє держбанкам менше, ніж комерційним банкам, але все-таки розрив у 500 базисних пунктів між депозитною ставкою банку з іноземним капіталом і держбанку - це дивно. Держбанки навряд чи повинні задавати верхню частину діапазону ставок по депозитах», - заявив Сологуб.

Наприклад, Райффайзен Банк Аваль зараз за річним гривневим вкладом пропонує клієнтам 10,3%, тоді як державний Ощадбанк - 15,5%.

Різниця ставок пояснюється тим, що держбанки не переслідують комерційні цілі.

«Держбанки приймають рішення трохи не так, як це робиться в комерційних банках. Все-таки орієнтації на отримання прибутку, як в комерційних банках, в державних установах ми не бачимо», - каже заступник голови Нацбанку.

«Це один з елементів, який обмежує нормальне проведення монетарної трансмісії. Нам би хотілося, щоб держбанки більш активно працювали зі своєю вільної ліквідністю і процентними ставками», - додав він.

Райффайзен Банк Аваль, утримуючи низькі ставки по депозитах, зміг в 2016 році заробити рекордний прибуток - 3,82 млрд гривень. Ощадбанк виявився на 6-му місці з прибутком 468,2 млн гривень.

 

«Вголос»

 

ІА "Вголос": НОВИНИ