Про це у своїй статті для DT.UA пише директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

Автор нагадав, що 8 червня 2015 року почалась найбільша в історії України пожежа. Нафтобазу компанії БРСМ у Василькові Київської області гасили майже тиждень, згоріло близько 20 тис. т нафтопродуктів. Отруйні продукти горіння - бензопірени і канцерогени, потрапили в повітря, воду і грунт. В інциденті загинули шість осіб, півтора десятки рятувальників і співробітників терміналу стали інвалідами. Куюн констатує, що через два роки винних не покарано, і збиток потерпілим не відшкодовано.

«Хоч би яким неймовірним видавався тоді такий сценарій, винуватцям трагедії, схоже, вдалося відкупитися, а справу фактично розвалили», - констатує він.

Автор зазначає, що останні два роки стали для родичів загиблих і покалічених «шокуючими». «Спочатку слідчі затягували розслідування, як могли. А навесні 2016-го справу було розділено на два: в одному потерпілими виступають сім'ї співробітників нафтобази, а обвинуваченими — четверо керівників нафтобази. У другому справі потерпілими виступають постраждалі рятувальники та їх сім'ї, а обвинуваченими... керівництво ДСНС», - йдеться в статті.

«Логіка слідчих така: за постраждалих співробітників нафтобази відповідатимуть керівники нафтобази, а в загибелі пожежних винне керівництво ДСНС, мовляв, не так гасили. Те, що причиною пожежі стало порушення норм безпеки власником нафтобази, до уваги, мабуть, не береться», — цитує Куюн адвоката потерпілих Олександра Мірошника.

За словами автора, таким чином БРСМ убезпечили від відповідальності та виплат компенсацій постраждалим, яких суддя і прокурор синхронно відмовилися визнати потерпілими. Дана обставина серйозно підвищує шанси обвинувачених (керівництва бази) уникнути відповідальності за трагедію. «А що власники БРСМ? Вони не фігурують у жодній зі справ. Покаранням їм поки що стали втрата згорілого майна (20–25 млн дол.), згадана облава силовиків і розподіл незліченної кількості хабарів усім і вся від слідчих і прокурорів до міністрів. Перепало й усякій «периферії», наприклад екологічним інститутам. Один із них торік відрапортував, що пожежа не завдала шкоди навколишнім територіям, хоча там за сім днів згоріло місячне споживання нафтопродуктів усієї Київської області. Витрати, схоже, великі, тому що жодної копійки родинам загиблих і покалічених власники БРСМ, глибоко віруючі люди, не дали», - підсумовує автор.
«Вголос» 

ІА "Вголос": НОВИНИ