Про це генпрокурор Юрій Луценко сповістив під час нинішнього брифінгу, пише УП.

За словами глави ГПУ, подання внесуть наступного тижня, а ВРУ розгляне його в установленому порядку.  

Також Луценко наголосив, що Бакулін є нардепом, але територію України давно не відвідував.

«Але, тим не менш, для будь-яких подальших кроків – підозри, оголошення в розшук тощо – нам потрібен дозвіл Верховної Ради. Ми клопотатимемо про зняття депутатської недоторканності, затримання та арешт», – зазначив генпрокурор.

За його словами, подання стосуватиметься прохання про притягнення Бакуліна до відповідальності за статтями 255 (створення організованого злочинного угруповання), 191(розкрадання державних коштів) та іншими статтями.

За словами Луценка, наразі у справі про так звані вишки Бойка засуджено двох осіб.

Зокрема, заступника голови правління «Чорноморнафтогазу» Олександра Кацубу, «який пішов на угоду зі слідством та відшкодував 130 мільйонів гривень до держаного бюджету», та працівника НАК «Нафтогаз України» Шевченка, який «розкаявся і також надав важливі дані для слідства».

Також скеровано до суду обвинувальний акт щодо ще одного працівника «Чорноморнафтогазу», ім'я якого поки не розголошують.

«Оголошено про підозру та обрано запобіжний захід двом особам: голові наглядової ради «Вернум банку» Наталії Ігнатченко та Антону Фролову, її підлеглому», - сказав Луценко.

Також, він додав, що повідомлено про підозру та оголошено в розшук колишнього голову Нацбанку Сергія Арбузова, голову правління «Чорноморнафтогазу» Ясюка, його радника Сахілашвілі, директора департаменту Кудика, начальника відділу «ДАК «Чорноморнафтогаз» Савчин.  

«Також сьогодні оголошено про підозру і оголошено в розшук заступника голови НАК «Нафтогаз Україна» Євгена Корнійчука.  Користуючись можливістю, зазнаючи, що він перебуває на території України і поки що переховується від слідства, пропоную йому добровільно звернутися до ГПУ, що вплине на кваліфікацію його злочину», - сказав Луценко.

Він додав, що 2 лютого ГПУ звернулася до колег із Латвії про повідомлення про підозру власнику «Ризької судноверфі» Василю Мельнику.

«Найголовніше те, що ми отримали інформацію та виконуємо замороження та аналіз руху коштів на рахунках, на які поступили розкрадені кошти у сумі близько 144 мільйонів доларів. Це може вивести нас на інші підозри і на інші подання до Верховної Ради, якщо буде доведено, що кошти надходили з цих рахунків до рахунків інших посадових осіб української держави або не держаних службовців на той момент», - скзав Луцнеко.

Він наголосив, що слідство у справі має на меті «вийти на всіх учасників організованого злочинного угрупування».  

Як відомо, Бакулін у 2007 році, а також із 2010 по 2014 роки обіймав посаду голови правління НАК «Нафтогаз України».

 

Євген Бакулін



«Вголос» 

ІА "Вголос": НОВИНИ