Про це в інтерв'ю «Сегодня» заявила глава парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко.

«Уряд відповідно до доручення сьогодні створеної спільної робочої групи (до неї увійшов екс-прем'єр Литви, один з авторів «Плану Маршалла» Андрюс Кубілюс, – ред.) повинен напрацювати за пропозиціями різних міністерств перший драфт – бачення «Плану Маршалла». Потім цей драфт, як сказав Степан Іванович (віце-прем'єр Кубів, – ред.) буде представлений на парламентських комітетах економічного розвитку Іванчука, Галасюка і у закордонних справах», – сказала вона.

Нардеп додала, що українській владі потрібно працювати «як одній національній збірній».

«Уряд може прийти і сказати, що потрібно прийняти, наприклад, закон про концесії, або про відновлення довіри до банківської сфери. Тобто, у кожного своя роль. Адміністрація президента, яка більше відповідає за політичний діалог з канцлером Меркель, Макрона, обговорює політичні домовленості про фінансування. Уряд займається наповненням, під які проекти будуть виділятися гроші. А парламент – законодавчими ініціативами», – пояснила глава комітету ВР у закордонних справах.

Гопко розповіла, що в листопаді цього року перед самітом Східного партнерства, який буде в Брюсселі, українська делегація має представити свої напрацювання, які повинні бути офіційно затверджені на саміті.

«Ось вже є драфт резолюції, який розглядається в комітеті із закордонних справ Європарламенту. І тут, зокрема, ви можете чітко бачити написано: «Імплементація Нового європейського інвестиційного плану для України та інших країн-членів програми Східного партнерства ...». Тут же ще написано: «Єврокомісія спільно з Європейським інвестиційним банком ...». Тобто цим вони вже фактично дають доручення Єврокомісії опрацьовувати механізми імплементації Нового європейського інвестиційного плану для України», – підсумувала Гопко.

Нагадаємо, «План Маршалла» для Украіни буде представлений на саміті Східного партнерства у листопаді 2017 року.

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ