Українські фахівці використовуватимуть новітні технології з виготовлення запчастин. На ДП "Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля» почали освоювати технологію з виготовлення складних за формою і структурою виробів із металевих порошків для ракетно-космічної техніки - 3D-друк металом.

Про це повідомляє прес-служба КБ «Південне» у Facebook.

Ця технологія здатна замінити класичні виробничі процеси — лиття, штампування, зварювання, фрезерування тощо, пояснили на держпідприємстві.

«За допомогою селективного лазерного плавлення ми вже зараз починаємо створювати перші унікальні складнопрофільні вироби для ракетно-космічної техніки без використання механічної обробки і дорогих оснасток», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що процес «друку» виробів полягає в послідовному пошаровому розплавленні порошкового матеріалу за допомогою потужного лазерного випромінювання.

«Адитивні технології відкривають перед нами нові можливості, які дозволяють створювати металеві вироби з високою точністю і щільністю», - розповіли у держпідприємстві про переваги нової технології.

Серед основних переваг 3D-друку металом:

  • висока точність і повторюваність;
  • механічні характеристики виробів, надрукованих на 3D-принтері, співмірні з литтям;
  • вирішує складні технологічні завдання, пов'язані з виготовленням геометрично складних виробів;
  • скорочує цикл науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, забезпечуючи створення складнопрофільних деталей без використання оснастки;
  • дозволяє зменшити масу за рахунок створення об'єктів з внутрішніми порожнинами;
  • економія матеріалу при виробництві.

ІА "Вголос": НОВИНИ