З таким закликом звернулась до спільноти Національна спілка журналістів України.

На офіційній сторінці Спілки розмістили важливу інформацію для усіх вітальників.

Як відомо: сьогодні у понеділок, 6 червня, в Україні відзначають День журналіста. За традицією, надсилатимуть свої вітання посадовці, депутати, бізнесмени, керівники різних організацій.

«Але ми, журналісти, цього року плануємо говорити не про здобутки, а про втрати і загрози.  Про негативні наслідки війни для інформаційної незалежності країни. Про захист нашої країни і нашої професії. Про важливість солідарності та підтримки працівників медіа», - пишуть на сайті спілки.

Можливо, українські політики й посадовці не знають, як можна висловити свою солідарність із журналістами, які сьогодні – на передовій інформаційного фронту.

Однак, на тлі широкомасштабної агресії росії в Україні найкращим доказом щирої підтримки українських журналістів стануть не складені піарниками та пресслужбами привітання, а конкретні кроки назустріч працівникам медіа.

«Національна спілка журналістів України звертається до політиків, керівників органів виконавчої влади, представників бізнесу та всіх, хто вже позначив у календарі завдання «привітати журналістів». Закликаємо на цей раз відмовитися від слів на користь конкретних справ. Без таких справ будь-які запевнення у повазі до професії журналіста виглядатимуть нещиро і формально», - заявили у Спілці журналістів.

Пропонуємо переглянути способи підтримки журналістів у важкий воєнний час:

  1. Зробити благодійний внесок до Фонду пам’яті загиблих журналістів.
  2. Закликати своїх міжнародних партнерів, колег, друзів зробити внесок до Safety Fund for Journalists in Ukraine, створеного Міжнародною та Європейською федераціями журналістів.
  3. Підтримати редакції і журналістів, які працюють у районах бойових дій.
  4. Купити рекламу у місцевому ЗМІ.
  5. Допомогти евакуйованим журналістам через Центри журналістської солідарності.
  6. Допомогти журналістам, які служать у ЗСУ або територіальній обороні.
  7. Для депутатів та урядовців: проголосувати за створення Фонду підтримки українських медіа.
  8. Підтримати українських журналістів в окупації.

«Ми очікуємо, що наші колеги не залишаться без допомоги, а День журналіста стане приводом для вирішення бодай частини проблем», - слушно зауважили у Національній спілці.

Не просто вітайте журналістів, а підтримайте їх справами!

Керівництво інформаційного агентства «Вголос» вітає своїх колег працівників, які мужньо тримають інформаційну оборону, переживаємо і молимось за нашого бійця тероборони Владислава Данка, вітаємо наших колег, з якими тісно співпрацюємо на професійній ниві: Телеканал НТА, сайт НТА, телеграм-канал «Пряма мова Львова», колег із проєктів «Говорить Великий Львів», «Пряма мова Львова», «Народне толк-шоу», координаторів інформаційних порталів у соцмережах та усіх працівників медій, вільних журналістів, майбутніх професіоналів, що навчаються на факультеті журналістики та тих, які сьогодні в рутинній праці відзначають своє професійне свято!

ІА "Вголос": НОВИНИ