В африканських країнах на південь від Сахари майже чверть дітей працюють в умовах, які впливають на їх здоров'я і розвиток, заявляє ЮНІСЕФ, «Puls Biznesu».
Як зазначають в організації, вимушена і примусова дитяча праця приймає різні форми залежно від країни, віку та статі дитини. Це явище найбільш поширене в африканських країнах на південь від Сахари, де майже чверть усіх дітей працюють в умовах, які впливають на їх здоров'я та фізичний, психічний і соціальний розвиток. У Південній Азії таких дітей є 12 відсотків, а в Центральній і Східній Європі - 5 відсотків.
Незважаючи на стійке зниження масштабів проблеми, вона поширена по всьому світу. З 2000 року число працюючих дітей скоротилося на одну третину. Тим не менш, вважається, що в 2020 році 100 мільйонів дітей все ще будуть змушені працювати.
Найчастіше діти працюють в шахтах, домашніх господарствах, промислових підприємствах, а також у сільському господарстві.
ЮНІСЕФ звертає увагу на те, що основною причиною дитячої праці є бідність. З цієї ж причини, більшість працюючих дітей живуть в країнах, що розвиваються, де дохід на душу населення є дуже низьким. Досить часто сім'я не зможе вижити без додаткового доходу, який приносить дитяча праця.
ІА "Вголос": НОВИНИ