Про це йдеться в попередньому дослідженні Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) про стан глобального клімату в 2014 році, передає медіа центр ООН.
У ньому вказується, що глобальна середня температура повітря над поверхнею суші з січня по жовтень була на 0,86 ° C вище середнього значення в період 1961-1990 років.
Якщо в листопаді та грудні ця тенденція збережеться, то 2014 рік, стане, ймовірно, найспекотнішим за всю історію ведення спостережень.
У доповіді наголошується, що в 2014 році особливо тепло було в західній частині Північної Америки, в Європі, у східній частині Євразії, в значній частині Африки, а також в південному і західному регіонах Австралії. Більш прохолодною, ніж у середньому, була погода у багатьох місцевостях Сполучених Штатів, Канади та в окремих регіонах центральної Росії.
Глобальні температури поверхні моря були найвищими за історію спостережень. Вони перевищили приблизно на 0,45 ° C середнє значення за 1961-1990 роки.
У дослідженні ВМО наголошується, що приблизно 93% надлишкової енергії, що потрапляє в атмосферу з парниковими газами в результаті спалювання викопного палива та інших видів діяльності людини, в кінцевому підсумку надходить в океани.
У міру того, як океани стають теплішими, в результаті теплового розширення збільшуються їхні обсяги. Танення льодових щитів і льодовиків також сприяє підвищенню рівня моря, що нерідко призводить до руйнівних повеней. Так, у травні через паводки в Сербії, Боснії і Герцеговині та Хорватії постраждали більше двох мільйонів людей.
У Росії - в республіках Алтай, Хакасія і Тува - в травні і початку червня випала більш ніж подвійна середньомісячна норма опадів. Липень і серпень були дуже вологими у Франції.
«Попередні дані за 2014 вказують на те, що 14 з 15-ти найтепліших років за всю історію спостережень були відзначені в XXI столітті», - заявив Генеральний секретар ВМО Мішель Жарро. Він заявив, що глобальне потепління на планеті триває. Рекордна спека в 2014 році в поєднанні з проливними дощами і паводками привела до величезних руйнувань і загибелі людей.
«Особливо незвично і тривожно те, що цього року високі температури спостерігалися на великих ділянках поверхні океану, в тому числі - в північній півкулі», - заявив глава ВМО. Мішель Жарро привернув увагу до рекордно високих рівнів викидів парникових газів та їх концентрації в атмосфері.
Нова доповідь ВМО приурочена до переговорів зі зміни клімату, які в даний час проходять в Лімі, Перу.
ІА "Вголос": НОВИНИ