Він зазначив, що протидія спробам здійснити провокації 22 червня є найгіршим із варіантів. Найкращим, на його думку, є поєднання першого і третього із варіантів.

«Якщо ми будемо іти на провокації комуністів, це означатиме, що вони щось означають. Хоча насправді вони вже давно на задвірках історії. Якщо вони приходять сюди щось святкувати, відзначати, відведімо для них гетто, і покажімо, що для них у нас також є місце. З огляду на їх вік, «правильным путем идете, товарищи». Там цвинтар поруч», - наголосив Василь Куйбіда.

Також діюча влада, за його словами, повинна працювати з різними середовищами, як це робила львівська міська влада у 1990-х роках.

«Тоді в політичній еліті домінували інтелектуали, які здатні були зрозуміти спільні інтереси і пошукати якісь компроміси. В тому числі і місцева влада намагалася працювати з усіма середовищами, займаючи чітку національну позицію, але щоб не допустити подібних проявів з’ясування стосунків між собою з допомогою кулака. Тоді теж були зовнішні чинники, які намагалися виставити Львів в неприглядному світлі. Але ми, львів’яни, такі ситуації спільно перегравали», - зазначив екс-мер Львова.

Він додав, що зараз у зовнішньому сценарії, який тут реалізовувався 9 травня, мешканці міста прийняли те, що їм нав’язали і, відповідно, змушені були потім виправдовуватися. Зважаючи на це львівська влада повинна 22 червня нав’язати свій сценарій і «інтелектуально обіграти» своїх опонентів.

В подіях 9 травня Василь Куйбіда вважає винними тих, хто спланував такий сценарій розвитку подій та владу.

«Винна влада, яка тут, на місці мала б впровадити свій сценарій, тобто обіграти інтелектуально цю ситуацію. Люди відреагували на те, що побачили. Вони знали, що є рішення суду, яке забороняє використовувати червоний прапор і прийшли без будь-яких своїх прапорів. Вони побачили, що не виконується рішення суду і, оскільки влада нічого не робила в цій ситуації, люди почали наводити порядок», - сказав Василь Куйбіда.

ІА "Вголос": НОВИНИ