Йому вдалося організувати свою злочинну діяльність таким чином, що в його кишеню потрапляли грошові потоки зі всієї країни, - повідомила прес-служба МВС.

Проте, як виявилося, рентабельність бізнес-плану маріупольського хакера дорівнює кримінальній відповідальності.

Серед жертв інтернет-продавця - його однокласник, друг дитинства, майже родич. Хлопець розповідає, як товариш попросив про звичайну послугу: оформити на своє ім'я картку в банку і на пару днів позичити йому сім-карту для мобільного. Пояснення були переконливими, підступу в проханні відразу не запідозрив, думав, що допомагає, адже той розповів про непрості сімейні обставини. Нібито його батькові терміново потрібна коштовна операція, а гроші їх сім'ї перерахують з-за кордону. Щоб перевести в готівку кругленьку суму, й знадобилася банківська картка. А потім дзвінок з міліції і шоковий стан. Він відразу сприйняв все як розіграш, а в кабінеті у слідчого зрозумів – став пішаком в руках злочинця.

«Фігурант оформляв торгові лоти не лише на друзів, це були й зовсім сторонні люди, з якими він познайомився в Інтернеті. Обіцяв їм допомогти взяти кредит в одному з банків, але для цього вони повинні були оформити картку і повідомити йому свої анкетні дані. Шахрай копіював ціни з інших лотів, оформляв їх на ім'я цих громадян і виставляв на сайті Інтернет-аукціону. Він добре орієнтувався в моделях товару, міг покупцеві пояснити функції техніки, яку нібито продавав. Здебільшого це були телевізори. Якщо ринкова вартість складала 6-7 тисяч гривень, то він пропонував купити за 2,5», - розповів Павло Цион, оперуповноважений сектору по боротьбі з торгівлею людьми та кіберзлочинністю Маріупольського МУ.

Клієнти з Криму, Луганська, Львова, Івано-Франківськ, практично, зі всіх регіонів країни потрапили до віртуальної пастки спритного маріупольця. Майже місяць він вів бурхливу торговельну діяльність від імені різних людей, поки не був викритий працівниками міліції та служби безпеки Інтернет-аукціону.

Насправді розпізнати віртуальних зловмисників досить важко, враховуючи, що всесвітня павутина, що називається, обплутує користувачів з кожним днем все більше й більше. Однак якщо дотримуватися елементарних правил безпеки, то можна уникнути шахрайства. Не варто поспішати вносити кошти наперед, віддавати гроші треба після отримання товару. Співробітники служби безпеки радять читати відгуки про продавців на сайті й вважають це унікальною можливістю для покупця дізнатися думку про співпрацю від попередніх клієнтів.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ