Про це інформує телеканал NTA.
За попередніми даними, які наводить Поліція Львівщини, всі приміщення, де ділки розгорнули свій підпільний бізнес, були орендовані на підставних осіб. У двох будівлях встановили промислове обладнання та налагодили повний технологічний цикл із виробництва цигарок – від переробки сировини до готової продукції.
Потужності цехів дозволяли виготовляти до 35 000 пачок цигарок щодоби. Відтак, «чорний» прибуток сягав 365 000 гривень. Зокрема, під час проведення операції, яка тривала 9-10 листопада, правоохоронці виявили обладнання та товару на 33 млн грн. Зокрема, майже 337 тисяч пачок сигарет, 130 кг тютюну, 369 ящиків з фільтрами.
Самі цехи з виробництва цигарок, сушіння та подрібнення тютюну розміщувалися у Львівському районі. А вже готову продукцію перевозили на зберігання на перевалочні бази у Львів. Тут же тримали й матеріали для вироблення сигарет.
Як відомо, «підприємство» працювало в закритому режимі. Кожне приміщення мало свою дизельну підстанцію. Таким чином маскували споживання великої кількості електроенергії, яка була потрібна для безперебійної роботи обладнання.
На виробництві працювали наймані особи. Здебільшого мешканці різних населених пунктів Львівської області. Роботу організували вахтовим методом, а виробничий процес тривав позмінно. Так, під час обшуків, на робочих місцях застали 9 працівників.
Готову продукцію відправляли в країни Євросоюзу під виглядом торговельних марок відомих виробників.
Відкрито кримінальне провадження за статтею 204 ККУ – незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів. Слідство триває. Зокрема, встановлюються особи, причетні до організації підпільної діяльності.
Санкція статті передбачає покарання — позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених або придбаних товарів, знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.
Читайте також на сайті ІА «Вголос»:
ІА "Вголос": НОВИНИ