Як повідомляє прес-служба КМУ, 23 травня апеляційна інстанція підтвердила рішення суду, відхиливши вимоги захисту відповідача,

Відповідачем за позовом виступала корпорація "Олден Груп". Саме вона разом з українською компанією "Інтерфарм" була посередником закупівлі вакцини, що за кошти українських платників податків здійснив уряд Ю.Тимошенко. "Суд встановив, що ціна вакцин була завищена в декілька разів, і таким чином Україні було завдано суттєвої шкоди", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось, в кінці січня ц.р. контрольно-ревізійна служба України виявила порушення закону і порядку використання публічних фінансів у 2008-2010 рр. на суму 93 млрд грн (близько 12 млрд дол.), зокрема державні ревізори встановили, що сума збитків, завданих державі, склала більше 35 млрд грн (4,4 млрд дол.).

Відмічається, у 2010 р. було порушено близько 1500 кримінальних справ, які розслідуються. Серед порушень, встановлених аудитом, значна частина - на 15 млрд. грн. - припадає на зловживання і порушення закону у сфері держзакупівель.

Так, у 2008-2009 рр. Кабінет міністрів прийняв більше 60 постанов, що дозволили провести державні закупівлі без проведення тендерів, на яких визначається найефективніший постачальник товарів і послуг.

Зокрема, КРУ виявило порушення щодо закупівлі ліків. Так, компанія "ІнтерФарм" поставила Міністерству охорони здоров'я вакцини TETRAct-HIB за ціною 8,11 дол. за дозу. У виробника, Sanofi, така доза коштувала близько 2 дол. Завищення ціни більш ніж в 4 рази забезпечив посередник - компанія Olden Group LLC.

Всього було закуплено вакцини на 5 млн дол., з яких за розрахунками аудиторів 3,9 млн або 75% грошей платників податків були заплачені зі зловживанням. За вакцину від краснухи МОЗ заплатило 30 грн при ціні виробника 9,5 грн.

Всього з компанією «ІнтерФарм» Міністерство охорони здоров'я підписало контрактів на 118 млн грн.

ІА "Вголос": НОВИНИ