Про це повідомляє пресслужба ЛМР. 

Оновлену після ремонту площу планують відкрити до 16-го вересня. Як повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, виникла також ідея її перейменування. Втім, хто саме є автором цієї ідеї, міський голова наразі не уточнив. 

"Старих назв площі було багато, а ми б хотіли дати новий імпульс. Тут жили в мирі сусіди, тому, якщо ми вийдемо на єдину позицію, - пл. Сусідів - це буде дуже круто. Це дорога вперед. До 30-річчя Незалежності України пл. Сусідів - це дуже круто", - заявив міський голова. 

 

Забути історію задля «сусідів»

На цю ідею вже відреагували представники громадських та культурних середовищ Львова. Зокрема відомий львовознавець та екскурсовод Петро Радковець у коментарі для редакції «Вголос» назвав таку ідею бздурою та маячнею. За його словами, назва площа є абсолютно невипадковою та має відповідну історичну прив'язку. 

Фото: Петро Радковець



Петро Радковець розповів, що у XVIII сторіччі полонених українських козаків та гайдамаків утримували неподалік, у підземеллях міського Арсеналу. Саме там була розташована камера для тортур та оселя міського ката. Львовознавець заявив, що ідею перейменування можна трактувати як спробу історичного ревізіонізму. 

"Є  люди, яким дуже не подобається, що повстанці Коліївщини сиділи в підземеллях Арсеналу. Вони замовчують це, тому й хочуть перейменувати. Але гайдамаки це українці. вони тут у Львові утримувалися в приміщеннях міського Арсеналу, де зараз зроблена харчевня. В місці, де катували та страчували людей", - наголошує Радковець.

 

Нагадаємо, зараз у нижній частині міського Арсеналу розташований заклад «Реберня» холдингу емоцій «!Fest».

Довідка: 

Коліївщина - козацько-селянське повстання (1768-1769 рр.) на Правобережній Україні проти соціального та релігійного гніту шляхти Речі Посполитої. Очолили повстання Максим Залізняк та Іван Гонта. Воно було жорстоко придушене після втручання російських військ. Ватажки повстання були страчені. 



ІА "Вголос": НОВИНИ