Інші частини Сполученого Королівства - Шотландія, Уельс та Північна Ірландія - уже мають власні парламенти та обмежені права. Тільки Англія - ні, хоча це найбільша частина країни, пише «Німецька хвиля». 

«Має бути щось і для Англії», - каже депутат-консерватор Джеймс Вортон.

Багато хто вважає несправедливим ще й те, що у парламенті в Вестмінстері засідають шотландські, уельські та північноірландські депутати, які ухвалюють рішення, що стосуються й Англії, але не навпаки. Провідний представник цього руху в Консервативній партії - міський голова Лондона Борис Джонсон. Про нього часто говорять як про наступного очільника торі, який уже нині може бути небезпечним для Кемерона.

«Якщо ми дамо шотландським політикам більше влади, то просто зобов'язані вирішити принципову несправедливість щодо Англії», - заявив Джонсон щоденній газеті Daily Telegraph. Тобто Кемерон нині перебуває як під шотландським, так і під посиленим англійським тиском. Як саме могла б виглядати федералізація Великобританії, наразі незрозуміло.

Нагадаємо, шотландські виборці на референдумі 18 вересняпроголосували проти незалежності та за те, аби залишитися у складі Великої Британії. 

«Ні» незалежності сказали близько 55% виборців, «Так» – 45%.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ