Керівник Apple Тім Кук у вівторок, 21 травня, виступить на засіданні комітету Сенату США.
У заяві комітету вказано, що нема ознак того, що корпорація вчинила щось незаконне.
Apple має заощадження у розмірі 145 мільярдів доларів, але, за даними сенатського комітету, 102 млрд з цієї суми перебувають на офшорних рахунках.
Водночас Apple є одним з найбільших платників податків у США . Минулого року корпорація заплатила 6 млрд доларів федерального корпоративного податку на доходи.
Постійний підкомітет Сенату з розслідувань перевіряє «методи, які використовують мультинаціональні корпорації для виведення прибутку в офшори».
Багато великих компаній у США зараз критикують через їхнє небажання декларувати свої прибутки, які вони отримали за кордоном.
Корпоративний податок США є одним з найвищих у світі і становить 35%. Однак зазвичай компанії сплачують значно менший податок завдяки численним відрахуванням та пільгам.
У доповіді по Apple, голова сенатського комітету Карл Левін сказав, що корпорація не вдовольнилася виведенням своїх прибутків в офшори, а пішла далі.
«Вона створила офшорні компанії з капіталом в десятки мільярдів доларів, але ніде не реєструвалася податковим резидентом», - сказав пан Левін.
Член комітету Джон МакКейн додав: «Apple твердить, що є найбільшим платником податків у США, однак завдяки величезному розміру та масштабу, вона також одним з найбільших американських неплатників податків».
У заяві корпорації сказано: «Apple не виводить свою інтелектуальну власність в офшорні зони і не використовує її для продажу продукції в США, щоб уникнути сплати податків».
«Корпорація не використовує позики від своїх закордонних філій для фінансування своєї діяльності в США; корпорація не тримає гроші на рахунках на Кайманових островах», - йдеться в заяві Apple.
У компанії додали, що Apple має «значні» заощадження в іноземній валюті, які були отримані з продажу продукції компанії за межами США, і ці іноземні доходи були оподатковані у тих країнах, де їх отримали.
У Apple також додали, що хочуть бачити законодавство, яке б "радикально спростило" американську систему корпоративних податків.
Джерело: ВВС
ІА "Вголос": НОВИНИ