Кровососа з палеогену виявлено в сланцевих відкладах на північному сході штату Монтана в США. Незважаючи на крихкість, черевце комара дуже добре збереглося. Усередині нього міститься велика кількість речовини, яка входила до складу гемоглобіну випитої комаром крові. Ця речовина має назву гемом.
ДНК в крові комахи знайти не вдалося, оскiльки нуклеїнові кислоти руйнуються досить швидко. Вік найстародавнішої нуклеїнової кислоти, яку вдавалося прочитати досі, становить близько 700 тисяч років. Вона була виділена групою данського дослідника Еске Віллерслева з кісток дикого коня.
Виділення ДНК з крові, які збереглася в черевці комара, і подальше її використання для клонування динозаврів було основою фабули фільму «Парк юрського періоду». За винятком неможливості збереження ДНК понад півтора мільйони років, багато процедур, описаних у фільмі, справді мають наукову основу: так, для відновлення повного генома за фрагментами ДНК дійсно можна використовувати аналіз найближчих родичів і нащадків вимерлої тварини.
Джерело: Gazeta.ua
ІА "Вголос": НОВИНИ