Ці земноводні вирізнялися дивовижною особливістю розмноження. Після того як самець запліднював яйця, самка проковтувала їх і тримала у шлунку протягом шести тижнів. Коли з них вилуплювалися пуголовки, вони з'являлися на світ через материнський рот.

Вчені назвали свій проект Лазар (Lasarus Project) - на честь біблійного персонажа, якого воскресив Ісус. Команда біологів пересадила клітини реобатрахусів, що зберігалися заморожені протягом 40 років, у яйце жаби спорідненого виду - великої смугастої (Mixophyes fasciolatus).

Ця технологія відома як пересадка ядра соматичної клітини або терапевтичне клонування.

Таким чином ученим вдалося відновити геном вимерлого виду земноводних. Зокрема, дослідники мають живі заморожені клітини, які можуть бути використані для подальшого клонування.

Незважаючи на те, що результати експерименту поки що не були опубліковані, вчені розповіли про своє досягнення у Вашингтоні на конференції TEDx DeExtinction. Біологи зазначили, що метод клонування, використаний ними, допоможе врятувати багато видів земноводних, які перебувають на межі зникнення.

Зазначимо, що минулого року вчені заявили про намір відтворити заново рідкісний вид гігантських черепах з Галапагоських островів, останній представник яких - Самотній Джордж - помер у червні 2012 року.

Генетичний матеріал виду галапагоських черепах, до якого належав Джордж, і яких у 1800-тих роках масово винищували пірати та китобої, які полювали за м'ясом, зберігся в інших острівних черепах.

Джерело: Кореспондент

ІА "Вголос": НОВИНИ