За даними місцевих ЗМІ, уряд незабаром видасть інвесторам ліцензії для реалізації цієї інвестиції. Це буде один з перших такого роду проектів у світі, повідомляє Puls Inowacji.
Бельгія страждає від нестачі електроенергії, тому місцева влада ставить перед собою завдання вивчити можливості її виробництва та зберігання. Справа у тому, що бельгійці не мають гірських рік, які можуть бути використані для створення гідроакумулюючих електростанцій, які забезпечують 99 відсотків всього зберігання енергії в світі. Розташована в східній частині країни на висоті 500 м гідроакумулююча електростанція просто не може забезпечити потреби 11-мільйонної країни.
Натомість, Бельгія має вітряне морське узбережжя, яке підходить для будівництва вітроелектростанцій. Використання такого джерела енергії, однак, викликає проблеми при її зберіганні. Вітер не дме у вітряки постійно, а вночі, коли потреба в електриці найменша, додаткова енергія витрачається даремно.
Щоб вирішити цю проблему, бельгійці хочуть побудувати штучний енергоострів. Його збудують в Північному морі, за 5 км від узбережжя країни. Острів матиме півкілометра у ширину і зможе зберігати близько 2 гігават електроенергії, передаючи її при потребі на материк.
«Енергетичний острів який зможе зберігати енергію, отриману від вітрових турбін. Таким чином, ми змогли б використовувати її в години пік, коли поставки є занадто низькими. Перш ніж втілити цю ідею, ми повинні провести дослідження, щоб дослідити можливий негативний вплив острова на навколишнє середовище», – йдеться в повідомленні на сайті міністерства енергетики Бельгії.
Станом на 2014 рік, 49% бельгійської електроенергії виробляють атомні електростанції. ТЕС забезпечують 32%, а вітер і сонце – 11%.
Тим не менш, Бельгія планує закрити всі свої АЕС до 2025 року.
ІА "Вголос": НОВИНИ