Про це повідомили у Департаменті консульської служби МЗС, пише ЄП.
Безвізовий режим між Україною та ЄС не поширюватиметься на віддалені від континенту острови, що мають статус «заморських територій» цих держав – вони і надалі зберігають візові вимоги для українців.
МЗС вже ініціював переговори щодо поширення на них безвізового режиму з Україною, але визнає, що вони заберуть деякий час.
«Запровадження безвізових поїздок на заморські території королівства Нідерланди... очікується не раніше осені 2017 року», - вказано у відповіді ДКС МЗС. Дипломати наголосили, що процедура є тривалою через те, що острівні території – Аруби, Кюрасао та Сінт-Мартен – проводять власну міграційну політику.
У випадку заморських територій Франції ситуацію є іншою, рішення про безвіз ухвалюється в Парижі, однак воно також не є автоматичним та «потребуватиме внесення змін до діючого законодавства Франції», пояснили в ДКС МЗС.
Нині у Франції відбувається зміна влади (уряд сформований у травні, парламентські вибори призначені на червень), що може дещо загальмувати процедуру. Водночас, парламентське схвалення не є необхідним.
До числа заморських територій Франції входять Гваделупа, Майотта, Мартиніка, Французька Гвіана, Реюньйон, Сен-Бартелемі, Сен-Мартен, Сен-П'єр і Мікелон, Волліс і Футуна, Французька Полінезія. Нині вони дозволяють в’їзд для громадян України за шенгенською візою, виданою консульством Франції; після початку дії безвізу з ЄС українці не матимуть змоги отримати таку візу у діючий біометричний паспорт.
Нагадаємо, 17 травня було підписано Угоду про безвізовий режим між ЄС і Україною. Скасування віз стосується всіх країн шенгенської зони, крім Ірландії та Великої Британії. Крім того, українці зможуть відвідувати чотири країни, що не входять до ЄС: Ісландію, Норвегію, Швейцарію і Ліхтенштейн.
ІА "Вголос": НОВИНИ