Так, жінки, що мають високі доходи і проживають у комфортних умовах, найчастіше відкладають планування і створення сім'ї. У молодому віці такі зосереджуються на кар'єрі та освіті, стверджують експерти. У той же час жінки, менш матеріально забезпечені, будуть поспішати народити дітей і завести сім'ю.

Представниці прекрасної статі по-різному реагують і на чисельність чоловіків у зоні їхнього проживання. Забезпечені дівчата, швидше за все, будуть просто чекати появи в їхньому житті чоловіка, з яким вони б погодилися прожити життя, а небагаті попросту "знизять планку" при появі потенційного обранця.

Провідний автор дослідження Еббі Чіпман говорить: "Якщо за статистикою кількість жінок у регіоні перевищує кількість чоловіків, то незабезпечені жінки висувають менше вимог до партнерів. Також у цій ситуації вони прагнуть скоріше набути потомство. Забезпечені жінки поводяться інакше: вони до останнього будуть займатися кар'єрою і освітою і не думають про потреби завести дітей".

Науковці скористалися даними Бюро національної статистики та проаналізували життя жінок у віці від 15 до 50 років у 2500 різних областях. Дослідники збирали дані про співвідношення кількості чоловіків і жінок, віком, в якому жінки народжували дітей, і соціального рівня кожної мешканки того чи іншого регіону (наявність житла, рівень доходу, освіта, здоров'я).

У результаті з'ясувалося, що кожні 10% різниці між кількістю чоловіків і жінок приводили до народження в цьому регіоні "додаткових" 7,5 дітей (в середньому) у матерів у віці від 25 до 29 років.

Результати роботи британських дослідників були опубліковані в журналі Biology Letters. Надалі вчені з Портсмута планують дослідити, як на статистику народжуваності впливає екологія та інші важливі фактори.

До речі, подібні дослідження раніше проводилися і в сусідній з Україною Росії. Серед сімей, у яких дохід на душу населення нижче прожиткового мінімуму, багатодітних батьків майже в 1,5 рази більше ніж батьків, що мають одну дитину. А ті сім'ї, чий дохід перевищує прожитковий мінімум, мають більше однієї дитини вдвічі рідше.

Джерело: Кореспондент

ІА "Вголос": НОВИНИ