Жителі прикордонних сіл Чернігівської області вважають, що ці острови ― українські. За їх словами, ще років сто тому острови були заселені. Але після того як Дніпро змінив русло, люди перебралися на сушу в село Миси, а на островах пасли худобу й збирали гриби і ягоди.
Острів «Зміїний», за площею в кільканадцять разів менше, аніж територія, яка «здана» поблизу села Миси. Однак, в тому випадку Україна виявила максимум принциповості та спромоглася відстояти свою територію.
<embed src='http://tsn.ua/bin/player/embed.php/383918217' type='application/x-shockwave-flash' width='420' height='376' allowfullscreen='true' allowscriptaccess='always'></embed>
Відзначимо, що через зміну русла Дніпра наша країна втратила деякі території в іншому місці кордону.
Нагадаємо, договір про держкордон між Білоруссю і Україною був підписаний ще в 2007 році, проте набув чинності тільки в 2013 році . Перші прикордонні знаки були урочисто відкриті 13 листопада в Чернігівської області.
За словами голови Держприкордонкомітету Білорусі, демаркаційні роботи, які можуть розтягнутися на сім років, виконуватимуть три групи, на сьогоднішній день всі заходи йдуть за графіком, фінанси виділені, підписані всі необхідні документи.
Відео: ТСН
Джерело: Чернігів.інфо
ІА "Вголос": НОВИНИ