Чехія визнана найбільш аморальною країною, а найбільш «непорочною» виявилася Замбія, яка входить в сотню найбідніших країн світу.
Агентство Bloomberg ранжувало країни за ступенем аморальності їхніх жителів. Результати спростували теорії економістів: рівень споживання алкоголю і наркотиків виявився не пов'язаний зі ступенем багатства країни. Найбільш порочною країною планети стала відносно багата Чехія, а найневиннішою - бідна Замбія.
Для складання рейтингу були взяті 4 змінні: середня кількості алкоголю, яку випиває кожен дорослий житель країни, кількість споживаних сигарет, поширеність наркотиків (відсоток приймаючих наркотичні засоби серед жителів у віці від 15 до 64 років) і загальні втрати від азартних ігор у відсотках від ВВП .
При цьому до наркотиків відносили і опіоди, частина з яких відпускається за рецептом. За максимальне значення кожної змінної країна отримала 25 балів. Якщо значення змінної виявлялося мінімальним, то держава отримувала 0 балів. Для кожної країни був виведений підсумковий рахунок. Більш високий бал вказує на більш високу схильність до пороку.
Традиційно вважалося, що чим гірша економічна ситуація в країні, тим більше нездоровий спосіб життя ведуть її жителі. Однак, дані Bloomberg спростовують цю теорію.
Десятку «аморальних країн» очолила цілком благополучна Чехія (45 місце за розміром ВВП за розрахунками Світового банку). У десятці так само засвітилися Австралія (13 місце за розміром ВВП) і Іспанія (12 місце за розміром ВВП).
Зате найневиннішою країною стала злиденна африканська Замбія, що входить сотню найбідніших країн світу. Жителі держав-постачальників наркотиків - Колумбії, Мексики і Венесуели - самі, на диво мало споживають свій фірмовий експортний продукт.
Україна не потрапила до цього рейтингу.
Джерело: Дело
ІА "Вголос": НОВИНИ