Про це на брифінгу повідомив представник ЄК Антуан Коломбані (Antoine Colombani), коментуючи на прохання журналістів заяву продовжувати будівництво, яка була озвучена найбільшою в Болгарії партією соціалістів, передає «УНІАН».
«Ми просили керівництво Болгарії призупинити проект, поки в Європейській комісії продовжується дискусія, і наша позиція залишається незмінною. 2 червня ми відправили офіційне повідомлення болгарському керівництву, зараз вони мають один місяць на відповідь», - деталізував він.
Відповідаючи на уточнююче питання, якою буде позиція Єврокомісії, якщо Болгарія, не зважаючи на прохання ЄС, буде продовжувати будівництво, Коломбани зауважив, що Софія повинна відповідати європейському законодавству і виконувати необхідні процедури. «Ми впевнені у тому, що Болгарія повинна призупинити будівництво трубопроводу Південний потік. Ми почали процедуру – направили листа, і ми вважаємо, що Болгарія повинна відповідати європейським законам», - наголосив представник ЄК.
Нагадаємо, Європейський союз закликав Болгарію зупинити роботи з будівництва газопроводу «Південний потік», через який газ із Росії йтиме до Європи в обхід України.
Окрім того, на предмет відповідності європейському законодавству перевіряються договори щодо «Південного потоку», укладені між Росією, Угорщиною, Болгарією, Хорватією, Словенією, Австрією, Грецією і Сербією.
Нагадаємо, 17 квітня Європарламент прийняв резолюцію щодо припинення будівництва «Південного потоку».
Як писав «Вголос», Європа вирішила заморозити будівництво «Південного потоку», аби покарати Росію за анексію Криму.
«Південний потік» (South Stream) – російсько-італійсько-французько-німецький проект газопроводу, який повинен був пройти по дну Чорного моря з Анапського району в болгарський порт Варну. Далі його дві гілки пройдуть через Балканський півострів до Італії та Австрії, хоча їх точні маршрути поки не затверджені. Будівництво газопроводу почалося 7 грудня 2012 р. і за планом повинно було закінчитися в 2015 р.
Планована потужність «Південного потоку» – 63 млрд кубометрів газу в рік. Оціночна вартість проекту – 16 млрд євро.
ІА "Вголос": НОВИНИ