Попри відносно невелику кількість хворих на коронавірус, медична система України, яка й до цього мала багато проблем, зазнала ще одного потужного удару.

Про це йдеться в матеріалі The Associated Press.

Кореспондент американського видання відвідав Україну та зробив фоторепортаж з медзакладів, де лікують хворих на коронавірус.

Зокрема він побував в регіонах, де було зафіксовано найбільші спалахи коронавірусу: Буковина, Тернопільщина, Рівненщина та Житомирщина.

У  статті зазначається, що українські медики змушені працювати в саморобних захисних костюмах та масках з поліетиленовими пакетами поверх взуття.

Крім того, повідомляється, що лікарні перевантажені, зокрема в медустановах, які розраховані на 150 пацієнтів перебуває 250.

Також журналіст звернув увагу, що в деяких моргах відсутні системи фільтрації, тож медики змушені проводити розтини на вулиці,під деревами.

Анестезіолог Чернівецької обласної лікарні Микола Шарахліцький розповів, що в їх лікарні є дефіцит медичного обладнання та засобів індивідуального захисту.

Тоді як завідувач відділенням інтенсивної терапії цієї ж лікарні Костянтин Дронь заявив, що медикам «бракує всього», додавши, що навряд чи в Україні є лікарня, яка має все, що необхідно.

Терапевт із Почаєва, 51-річний Іван Венжінович, повідомив, що сімейні лікарі самоусунулися від вирішення цієї проблеми та проводять консультації по телефону, оскільки бояться заразитися коронавірусом.

Варто зауважити, що в Почаєві, де зафіксований один з найбільших спалахів вірусу, навіть немає фахівців з інфекційних захворювань.

За його словами, один лікар звільнився, а інший перебуває на самоізоляції, після того, як у нього діагностували COVID-19.

Венжінович наголосив, що всі втекли, а ті хто залишилися працюють на межі своїх можливостей через реформу.

До того ж медики, остерігаються, що влада вирішила послабити карантин 11 травня.

Зокрема патологоанатом із Тернополя Олег Стецюк заявив, що навіть на четвертому місяці епідемії, картина «готовності»України є дуже сумною.

За його словами, медики не отримали «ні копійки на поліпшення санітарних умов».

Він підмітив, що Україна не була готова до епідемії, проте досі залишається відкритим запитання, чи готова країна до цього зараз.

Лікар заявив, що через нестачу коштів, йому відмовили надати намет для розтину на вулиці.

38-річний медик Ігор Фельдман із Чернівців, місячна зарплата якого становить 4 700 гривень, додав, що страшно думати не про своїх пацієнтів, а про те, що вони не знають чи зможуть оплатити свою квартиру та прогодувати сім'ю.

Також у статті згадуються і такі проблеми, як корупція та виснаження бюджету країни через війну на Донбасі, про нову адміністрацію президента Зеленського, яка продовжує реалізовувати медреформу, засновану попередниками.

Варто зауважити, що президент пообіцяв переглянути медичну реформу.

Як писав «Вголос», пандемія коронавірусу: стало відомо, скільки людей зуміли одужати від COVID-19.

ІА "Вголос": НОВИНИ