За його словами, це один із заходів, за допомогою яких влада хоче пересвідчитися, що ті чи інші люди прибули до країни «з правильних мотивів».
Британський прем'єр також повідомив, що приватним домовласникам загрожує штраф, якщо їх мешканці будуть визнані нелегальними іммігрантами.
Девід Кемерон звинуватив своїх попередників у тому, що їх політика зробила Великобританію надто «легкодоступною» для мігрантів.
В уряді повідомили, що мігрантів тепер ретельніше перевірятимуть, а одним із критеріїв перевірок є знання англійської мови.
Згідно з даними міністерства праці і пенсій, соціальну допомогу отримують 17% британців працездатного віку і 7% мігрантів.
У своїй промові Девід Кемерон визнав наявність «глибокої стурбованості з того приводу, що дехто хоче приїхати сюди і скористатися нашою щедрістю, не роблячи внеску у наш розвиток».
«Таке занепокоєння, безумовно, має право на існування, і політики не можуть просто відмахнутися від цих проблем», - зауважив прем'єр, додавши, що при лейбористах імміграція стала "слабким місцем" Британії.
Болгарія і Румунія вступили в Європейський союз в 2007 році, однак тоді були прийняті «перехідні угоди», що обмежили права громадян цих країн на роботу у Великобританії.
Зняття цих обмежень призведе до того, що болгари і румуни отримають такий самий доступ до соціальних пільг і медичної допомоги, як і громадяни інших 24 країн-членів ЄС.
Зараз мігранти з Європейської економічної зони (країни ЄС плюс Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія) повинні показати, що у них є «реалістичні шанси» знайти роботу, щоб отримувати допомогу по безробіттю довше півроку.
Давнінг-стріт має намір ввести більш сувору перевірку «реалістичності» цих шансів. Одним із критеріїв стане знання англійської.
«Ми не можемо зупинити скасування тимчасових обмежень, - заявив Девід Кемерон у понеділок. - Але ми можемо зробити так, щоб громадяни Євросоюзу - і не тільки - приїжджали сюди з правильних причин. Ними повинно рухати прагнення зробити свій внесок у розвиток нашої країни, а не бажання долучитися до нашої привабливої системи допомоги і пільг».
«Нам потрібно покласти край культурі, яка дозволяє людям отримувати всілякі блага, нічого не віддаючи суспільству. Нові мігранти не повинні розраховувати на те, що вони отримають житло після прибуття до Британії», - додав прем'єр.
У п'ятницю з промовою про імміграцію виступив британський віце-прем'єр Нік Клегг. Він запропонував, щоби громадяни з так званих країн «високого ризику» платили депозит у розмірі 1000 фунтів (близько 1500 доларів), коли вони подають на британську візу. Ці гроші їм будуть повертати після того, як вони покинуть Британію.
Між тим лейборист Кріс Браянт, який відповідає за питання імміграції в тіньовому кабінеті опозиції, звинуватив нинішній уряд у сприянні нелегальній імміграції.
За словами Браянта, «число тих, кому відмовляють у британській в'їзній візі, впало на 50%, число тих, кому вдається проскочити паспортний контроль в аеропорту Хітроу з сумнівними документами, збільшилося втричі, а число депортацій нелегальних іммігрантів зменшилося».
Джерело: BBC
ІА "Вголос": НОВИНИ