Вуличні безладдя охопили Будапешт, столицю Угорщини. Жителі вийшли на вулиці, щоб виразити своє обурення тим, що рідний уряд обманював їх, роблячи гарну міну при поганій грі. Швидкість розвитку подій змушує згадати про торішні події в Європі.
Приводом для народних хвилювань стало опубліковане на сайті однієї з радіостанцій визнання прем'єр-міністра країни Ференца Дюрчаня, що навесні цього року кабінет міністрів свідомо повідомляв населенню хибну інформацію про стан у країні.
Уряд говорив про поліпшення економічної та криміногенної ситуації в Угорщині, тоді як насправді, ніякого прогресу не було. Опозиція вважає, що обман допоміг майбутньому прем'єрові виграти вибори, і в знак протесту, відмовляється брати участь у сьогоднішній роботі парламенту.
Звичайні жителі країни сприйняли одкровення прем'єра значно різкіше. На вулицях розпочалися масові безладдя. Кілька тисяч демонстрантів пішли на штурм телецентру. Прорвавшись до будинку, вони підпалили його, чим порушили роботу телебачення.
У цей час два центральних канали припинили в трансляцію. Близько 10 тисяч чоловік вийшли на площу перед парламентом, де проводять мітинг у підтримку опозиції та вимагають відставки прем'єр-міністра.
Щоб зупинити юрби незадоволених, поліція застосувала сльозоточивий газ. Однак правоохоронні органи не спромоглися зупинити бунтівників. Поліція не в силах загасити полум'я безладь. Зіткнення тривають, хулігани підпалюють машини. У результаті безладів уже постраждали 50 чоловік, серед них є і поліцейські. Ситуація вийшла з-під контролю, до міста підтягують додаткові сили поліції, чисельністю в декілька тисяч.
ІА "Вголос": НОВИНИ