Про це сьогодні під час круглого столу в межах Всеукраїнської акції «Зміни Податковий кодекс» повідомив член Львівської обласної федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України Олександр Блотнер.

За його словами, якщо підприємець претендує на державне відшкодування, то, зважаючи на цей перелік, ймовірність того, що він попадете під цю перевірку складає 99%.

«Також в новому Податковому Кодексі існує таке поняття, як «фактичні» перевірки. Це такий новий інститут, яке ґрунтується на тому, що податківець може прийти в будь-яку точку торгівлі., показати наказ та своє посвідчення і здійснити перевірку. Також він може здійснити контрольну закупку. В нас є така норма, що приватний підприємець, який є на єдиному податку, повинен записувати свої доходи в книзі. Відповідно, якщо людина щось продала податковому інспектору і не встигла записати, та ніхто відразу й не записує, інспектор може його оштрафувати», - розповів Олександр Блотнер.

Новим Податковим кодексом, за словами Олександра Блотнера, значно обмежили можливість виправляння помилок в податкових накладних. Зараз такі помилки можна виправити протягом одного року, хоча загальноприйнята тривалість – 3 роки.

Також новим Податковим кодексом, як розповів Олександр Блотнер, великим платниками податків передбачено щоквартально в електронній формі інформувати податкову інспекцію стосовно своїх операцій, доходів, первинних документів. Таким чином, на його думку, великий бізнес фактично переходить під контроль Податкової в режимі онлайн.  

ІА "Вголос": НОВИНИ