Коротке відео опублікували на сторінці Сухопутних військ ЗСУ.
Ще одна чудова робота оператора ПТРК.
Для довідки:
МТЛБ – одна з найбільш масових гусеничних машин військової автомобільної техніки. За свою більш ніж піввікову історію вона завоювала велику популярність, і досі активно використовується. Парк цих машин налічує тисячі одиниць; МТЛБ залишається вкрай популярним не лише у війську, а і для потреб інших служб, для яких важливою є висока прохідність техніки.
Технічне завдання на розробку тягача було затверджено в кінці 1950-х років. Необхідність такої розробки була пов’язана з появою нових артилерійських систем і змін в концепції їх бойового використання. З прийняттям на озброєння Радянської армії 100-мм гладкоствольної протитанкової гармати МТ-12 «Рапіра» і 122-мм гаубиці Д-30 для їх буксирування на вогневі позиції звичайні автомобілі стали малоефективними. Знадобився броньований тягач з низьким силуетом і високими характеристиками прохідності та маневреності.
Перший легкий броньований багатоцільовий тягач був виготовлений у 1964 році в Харкові. Він створювався спеціалізованим конструкторським бюро Харківського тракторного заводу під керівництвом головного конструктора Анатолія Білоусова. У конструкцію машини були закладені дуже високі на той час технічні характеристики: 240-сильний дизель, максимальна швидкість – до 60 км/год, вантажність – 2,5 т, маса причепа на буксирі – 6,5 т. Найбільш значущими нововведеннями стали броньований герметичний корпус, який забезпечував машині плавучість. 8-циліндровий чотиритактовий дизель ЯМЗ-238В дозволив досягти дуже високого для 60-х років показника питомої потужності – 25,8 к.с./т. Кузов вміщує до 11 осіб, в кабіні може вільно розміститися ще три людини.
МТЛБ (військові дали їй ласкаву назву «Мотилига»), зі зрозумілих причин, не мав широкої броні і технічного оснащення на рівні БМП або БТР. За задумом, він мав застосовуватися виключно для перевезення пасажирів, артилерійських систем, при усуненні наслідків надзвичайних ситуацій. В умовах бойових дій суттєвою перевагою стала висота корпусу – менш як два метри – яка дозволяє МТЛБ ховатися від вогню противника в складках місцевості й діяти поблизу передової.
Читайте на сайті ІА «Вголос» також про таке:
ІА "Вголос": НОВИНИ