«Це бюджет делегованих повноважень, тому що ми закриваємо тільки ті речі, які нам делегує держава і зовсім мало думаємо над програмою розвитку, а це його основне з точки зору розвитку громад. Частково кращими є параметри місцевих бюджетів, селищ, міст, бо вони отримали нову базу оподаткування, і по землі, і по прибутковому податку», - сказав він.
«Якщо буде перевиконання бюджету і будуть перехідні залишки, то вони будуть розподілені по програмах, які будуть визначені депутатами як ефективні. Бюджет більший на 200 млн. грн., ніж минулого року, це понад 3,7 млрд. грн., але він не є кращий. Бюджет від прогнозованого менший на охорону здоров’я. Бюджет індексується тільки на заробітну плату в освіті та інших галузях. Тобто бюджет більший тільки за рахунок цієї індексації. Динаміки збільшення обсягів по галузях практично відсутня», - додав Валерій П’ятак.
За словами депутата, бюджет не тільки по видатках песимістичний, але є великі ризики і по доходах.
«Це означає, що економіка повинна розвиватися і податкові надходження до місцевих бюджетів повинні надходити. Цього року ми не бачимо резервів, тому досить великі ризики є саме в дохідній частині», - зазначив він.
Щоб збалансувати бюджет, на думку Валерія П’ятака, потрібно: формувати інвестиційну політику наступних періодів; зменшити контрольні процедури, щоб бізнес легально і прозоро оплачував податки; потрібно чітко і законно вести розподіл бюджету, контролювати усі статті видатків.
«Весь бюджет – це фактично бюджет на соціальну сферу. У контрольних цифрах фактично відсутні програми розвитку, - підкреслив він.
ІА "Вголос": НОВИНИ