Про це йдеться у зверненні до Голови Верховної Ради України, Президента України, Прем'єр-міністра України щодо внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» та до Порядку укладення Договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2013 № 20, за яке під час сесії ЛОР проголосували 59 депутатів, передає кореспондент Вголосу.
Автори звернення зазначають, що абзац перший частини першої статті 4 згаданого Закону передбачає, що до зайнятого населення в Україні віднесені «…члени особистих селянських господарств….», діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України «Про особисте селянське господарство». Зважаючи на це, громадяни з числа членів особистого селянського господарства часто не можуть бути зареєстровані в територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції як безробітні.
На думку депутатів ЛОР, позбавлення такої категорії громадян права на статус безробітного є проявом дискримінації сільського населення та свідчить про відсутність стратегії розвитку сільських територій та забезпечення зайнятості на селі.
Крім того, абзацом другим частини шостої статті 31 передбачено, що «у разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування організації таких робіт здійснюється пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття». Проте у разі відсутності коштів у місцевих бюджетах на проведення оплачуваних громадських робіт служба зайнятості не буде мати правових підстав для залучення безробітних громадян до виконання цих робіт за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Також депутати ЛОР пропонують в абзаці першому частини першої пункту 4 Порядку укладення договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях передбачити, що дія цього порядку не поширюється також на студентів вищих навчальних закладів, що проходять стажування в органах місцевого самоврядування (як це зазначено в Порядку для стажування у органах державної влади). Оскільки законодавство про місцеве самоврядування ускладнює реалізацію Порядку укладення договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях, а саме в частині нарахування заробітної плати, внесення запису у трудову книжку, присвоєнням відповідних рангів та інше, як і в органах державної влади.
ІА "Вголос": НОВИНИ