Про це «Вголосу» повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України.

Зокрема, зафіксовано 9 умисних вбивств, в тому числі з обтяжуючими обставинами, 4 випадки незаконного позбавлення волі людини, 3 факти захоплення державних або громадських будівель, 6 випадків масових заворушень тощо.

Так, за фактом викрадення активіста Євромайдану Анастасьєва С.М. під час нападу на штаб кандидата у Президенти України у місті Донецьку відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).

Також викрадення двох людей відбулось на станції Донецьк під час відправлення пасажирського потягу сполученням «Донецьк-Київ». За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України.

У селищі Новоселівка Краснолиманського району Донецької області троє озброєних осіб погрожували вчительці за висловлювання громадянської позиції щодо збереження єдиної України. Вони побили її чоловіка та свекра, а також знищили майно та речі у будинку. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство).

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) через випадок, коли в одному з виконкомів Донецька терористи роздавали громадянам зброю, про який повідомила група «Інформаційний опір».

У Донецькій області також були факти зняття державного прапору України з будівель органів місцевої влади. Зокрема, з будівлі Новотроїцької сільської ради сепаратисти зняли український прапор та вивісили на його місці стяг так званої «Донецької народної республіки». Водночас у Волноваському районі з будівлі Ольгинської сільради не лише зняли, а й підпалили прапор України. За цими фактами відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом).

На Донеччині також зафіксовано факт перешкоджання законній журналістській діяльності. Так, група з 12 осіб, які назвалися представниками так званої «Донецької Народної Республіки», проникли до приміщення Ворошиловської районної ради у місті Донецьку та повідомили про взяття під повний контроль діяльності та редакційної політики телекомпанії «Донбас». Подію кваліфікували за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

Тим часом у Луганській області представник самопроголошеного «губернатора Луганської області» та 25 мешканців Марківського району примушували голову Марківської райдержадміністрації підписати наказ про звільнення із займаної посади. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ст. 293 Кримінального кодексу України (групове порушення громадського порядку).

Органи прокуратури Донеччини та Луганщини здійснюють процесуальне керівництво в усіх вказаних кримінальних провадженнях. 

ІА "Вголос": НОВИНИ