Про це пише газета «Financial Times», передає «Интерфакс». 

«За останні кілька тижнів на ринку спостерігається сильний інтерес з боку великих російських корпорацій до використання юанів і інших азіатських валют, а також до відкриття рахунків в Азії», - заявив газеті головний виконавчий директор Deutsche Bank в Росії Павло Теплухін.

Він відзначив, що це не просто короткочасне явище, а ціла тенденція.

Прагнення переключитися на азіатські валюти свідчить про спроби Росії повернутися убік Азії, в той час як її відносини з європейськими партнерами залишаються напруженими через української кризи, пише FT.

Накладені санкції, внаслідок яких американські та європейські банки помітно знизили кредитну діяльність на території РФ, штовхають російські компанії на пошуки альтернатив, які дозволять їм менше залежати від західних фінансових ринків.

Раніше повідомлялось, що внаслідок дії санкцій падають прибутки у найбільших російських банків. 

Як відомо, від початку української кризи країни Заходу застосували санкції проти низки приватних осіб та підприємств з Росії. Після цього російська економіка почала демонструвати зниження темпів зростання. За підсумками 2014 року очікується зростання ВВП країни на рівні лише близько 0,5 відсотка. 

У Росії вже підрахували, що санкції ЄС та США коштували, як Олімпіада в Сочі. 

ІА "Вголос": НОВИНИ