Про це повідомляє Reuters.

Свідчення чотирьох селян з Червоного Жовтня, розташованого за 7 кілометрів на південь від Сніжного, важливі тим, що очевидці бачили ракету на ранньому ступені польоту, пише «УНІАН».

Це, в свою чергу, свідчить на користь версії, що ракету було запущено з контрольованої сепаратистами території.

Так, 45-річна Валентина Коваленко розповіла журналістам, що бачила ракету, коли копала картоплю на городі удень 17 липня 2014 року, однак спершу подумала, що то був дим з розташованої неподалік шахти «Прогрес».

Її слова підтвердила 14-річна донька, яка додала, що бачила і вибух ракети.

Про вибух заявила також 30-річна мешканка села Ольга Красильнікова.

«Я побачила дим у небі, потім почула сильний вибух і побачила велику блакитну (хмару) диму», - сказала вона.

Також заявив, що бачив ракету 58-річний мешканець села Петро Федотов, який, пише видання, спершу заявив на камеру, що ракету було запущено з контрольованої Україною території, однак потім не на камеру сказав, що це сталося на території, підконтрольній бойовикам, пояснивши суперечність у свідченням страхом перед ними.

Нагадаємо, раніше, слідчі, які проводять розслідування катастрофи малайзійського «Боїнга» на Донбасі, мають достатньо доказів, щоб встановити винних.

У грудні минулого року міжнародні експерти провели пошукові роботи на місці катастрофи малайзійського «Боїнга» рейсу МН-17, збитого сепаратистами на сході України 17 липня. Спеціалісти зібрали уламки, необхідні для реконструкції повітряного судна в рамках слідства. Зараз вони перебувають на нідерландській авіабазі Хільзе Рейен, де будуть проведені експертизи та тривимірна реконструкція повітряного судна.

Літак «Боїнг-777» рейсу MH17 Амстердам – Куала-Лумпур авіакомпанії «Малайзійські авіалінії» був збитий над Донбасом 17 липня; загинули всі 298 людей, які були в ньому. Більшість жертв була громадянами Нідерландів, тому Україна передала розслідування цій державі.

Попередні дані розслідування засвідчили, що літак зазнав катастрофи внаслідок влучення ззовні великої кількості об’єктів із високою енергією. На повніші результати чекають пізніше цього року.

Сепаратисти спершу святкували успішне збиття літака, вважаючи, що то український військовий транспортник. Потім вони почали заперечувати свою причетність і стирати свої первісні повідомлення в соціальних мережах.

Україна і значна частина світової спільноти вважає, що літак збили з наданої Росією потужної системи протиповітряної оборони проросійські сепаратисти чи й російські військові; Росія без успіху намагається скласти вину на українську сторону.

ІА "Вголос": НОВИНИ