Про це заявила голова Миколаївської районної ради Ольга Жила під час засідання комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації ЛОР сьогодні.
За її словами, хвостосховище №1 займає територію в 4 тисячі гектарів. Тут зберігається 4,5 млн. тонн фосфо-гіпсів, які дощовими водами постійно змиваються в Дністер. Крім того, є ще 17 тисяч тонн гудронів, які завезли туди з Угорщини.
Загалом, як зазначила Ольга Жила, чотири територіальні одиниці Миколаївського району повністю знаходяться під впливом підприємства «Сірка». Хімічні речовини, а це «ціла таблиця Менделєєва», безперервно потрапляють у підземні води, а звідти у річку Дністер.
«За 50 метрів від одного із сіл є наочна картина того, що відбувається з підземними водами у цих населених пунктах. Там утворилася так зване «мертве озеро», в якому вода постійно жовтого кольору і нестерпно пахне сіркою. Як тільки на вулиці температура стає плюсовою, жителі с.Берездівці починають до мене телефонувати і просять допомогти. Вони не знають чи можна їм там випасати худобу, щось вирощувати, ловити рибу», - зазначила Ольга Жила.
Голова Берездовецької сільської ради Андрій Мелешко пояснив, що це озеро – природній рак, адже сірка там змішана із фекаліями, які потрапили туди із колектора, що проходить поруч.
Він також додав, що проблема забруднення підземних вод та річки Дністер речовинами, які витікають із сірчаного кар‘єру хімічного підприємства «Сірка» в Миколаївському районі, може набути міжнародних масштабів.
Комісія з питань екології прийняла рішення заслухати звіти відповідних контролюючих служб по цьому питанню та ініціювати написання листа до Кабінету Міністрів України з проханням включити Миколаївський район до програми очищення території України від непридатних для використання залишків сірки.
ІА "Вголос": НОВИНИ