ЛЬВІВ, 16 ТРАВНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Ситуацію із польським заводом «Полісинтез» у місті Бібрка розглянуть на засіданні сесії Львівської облради 27 травня.

Таке рішення було прийнято на засіданні президії ЛОР сьогодні.

Депутати вирішили заслухати на сесії з цього питання першого заступника голови Львівської ОДА Валерія П’ятака, який очолює обласну комісію техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації обласної ради, яка вчора провела виїзне засідання у Бібрці, зробила висновок, що реально ліквідацією наслідків нещодавньої пожежі на заводі «Полісинтез» ніхто не займається.

«Ми дійшли висновку, що ніхто не займається цією справою кримінальна справа до цього часу не порушена», - сказав на засіданні президії голова комісії Михайло Коваль.

«Ми запросили на засідання усі дотичні структури: прокуратуру, архібуднагляд, СЕС. Ми заслухали всі служби, порушень значних немає, окрім одного головного – вони не мають права зберігати на своїй території відходи виробництва. І зараз розглядається питання, що на заводі горіли відходи, а не сировина чи готова продукція», - розповів він.

За словами Михайла Коваля, керівники підприємства під час візиту комісії на завод поводили себе неадекватно, не представили ніяких документів.

Депутат облради Остап Козак, який теж брав участь у цьому засіданні, у коментарі Presstime розповів, що депутати оглянули цехи заводу, а також з'ясували, що «Полісинтез» має дозвіл на складування відходів виробництва, але на значно меншу кількість, ніж накопилося.

Через це у депутатів виникла думка, що нещодавнє горіння на «Полісинтезі» відбулося не зовсім випадково. «Вважаємо, що вони просто спалили зайві відходи і подали це як горіння сировини. Тепер за це ще й страховку хочуть отримати», - зазначив Остап Козак.

Ця думка у депутатів закріпилася після знайомства із директором заводу та його адвокатом, які не захотіли взагалі спілкуватися із представниками комісії облради і заявили, що вони взагалі незаконно проникли на територію заводу.

Керівник фракції НСНУ Олег Паска поінформував, що «Полісинтез» повністю належить полякам. «Це стовідсоткова польська інвестиція. Якби польські власники знали як веде себе тут директор їх підприємства, то, думаю, давно звільнили б його. Він просто не вміє спілкуватися з людьми», - сказав він.

Водночас він зауважив, що підприємство виробляє 75% промислової продукції на території району. На ньому працюють 120 осіб, з яких 98 місцеві мешканці.

Нагадаємо, що 19 квітня повністю згорів цех №1 площею 1 тис. 380 кв. м, де зберігалась готова продукція ДП "Полісинтез" акціонерного товариства "Органіка", яке спеціалізується на виготовленні еластичного пінополіуретану.

Вогнем знищено та пошкоджено близько 150 т пінополіуретану та складську будівлю. Збитки від пожежі оцінюють у понад 3,4 млн. грн.

20 квітня після ліквідації пожежі спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю відібрали проби води з річки Боберка, 150 метрів нижче підприємства. За оцінкою екологів, якість води по гідрохімічних показниках (32 показники) відповідає нормам рибогосподарського водокористування.

Однак мешканці Бібрки неодноразово перекривали рух транспорту через місто з вимогою закриття «Полісинтезу». Сесії міськради Бібрки прийняла рішення про призупинення діяльності небезпечного виробництва, а мешканці втілили його в життя, заблокувавши під'їзди до підприємства.

Бібрська міськрада ще у 2005 році ініціювала закриття заводу «Полісинтез» через його вплив на довкілля та звернулась у правоохоронні органи про притягнення до відповідальності посадових осіб, причетних до розташування заводу на території м.Бібрка.

ІА "Вголос": НОВИНИ