Про це заступник голови Львівської обласної ради повідомив сьогодні, 3 липня, під час засідання Конкурсної ради, повідомила прес-служба ЛОР.

Валерій П’ятак зазначив: «Ми повинні оголосити та провести конкурс цього року, але фінансування закласти на наступний бюджетний рік – за результатами проведеного конкурсу. Тому пропоную впродовж найближчого часу обговорити можливі зміни до Програми, аби потім їх винести на розгляд і затвердження на сесії Львівської обласної ради», – сказав Валерій П’ятак.

Голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослав Качмарик підтримав таку ініціативу та зауважив, що систематизація Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2011 – 2015 роки сприятиме збільшенню активності подачі заявок на участь у конкурсі мікропроектів. «Думаю, що обласна рада та обласна державна адміністрація знайдуть фінансовий ресурс на виконання мікропроектів, який буде непорівняно більший, ніж ми планували використати цього року», – сказав Ярослав Качмарик.

Зі свого боку начальник управління економічного розвитку Львівської обласної ради Сергій Кіт відзначив, що у 2014 році в області планувалося провести обласний конкурс мікропроектів. З цією метою в обласному бюджеті було передбачено 6 млн грн. Але, зважаючи на те, що казначейська заборгованість за виконання минулоріч частини мікропроектів непогашена досі, то в 2014 році конкурсу не оголошували. Окрім того, 3 млн 20 тис. грн були скеровані на реалізацію конкурсу мікропроектів у галузі освіти, в рамках «Програми розвитку освіти Львівщини на 2013 – 2016 роки».

Було інформовано, що Львівською обласною радою були скеровані листи в районні ради, міські ради міст обласного значення, Львівську обласну державну адміністрацію, а також депутатським фракціям та постійним депутатським комісіям з проханням підготувати і подати відповідні пропозиції для внесення змін до Програми. Але до цього часу ми отримали лише дві пропозиції – від Трускавецької міської ради та Жидачівської районної ради. В обласній раді з цього приводу також проводилися наради, під час яких були напрацьовані деякі пропозиції. Зокрема, вони стосуються того, що оголошення переможців конкурсу має відбуватися ще до затвердження бюджетів на наступний рік та реалізації самих мікропроектів у новому бюджетному році. Це, на думку учасників нарад, дозволило би передбачити кошти в необхідній сумі в обласному бюджеті та в місцевих бюджетах.

Серед інших пропозицій щодо змін до Програми, які пропонує Львівська обласна рада, – це розширення географії оголошення конкурсу на всі громади, а не лише на малі міста, як це прописано на сьогодні в Програмі. Також йдеться про необхідність збільшення суми співфінансування, оскільки 50 тис. грн на співфінансування мікропроектів, як це є зараз, недостатньо. Наступна пропозиція – передбачення коштів на супровід самої Програми (друк методичного посібника, поїздки в райони на навчальні семінари, оплата експертам), а також обмеження загальної вартості мікропроектів.

ІА "Вголос": НОВИНИ