За це рішення під час сесії Львівської облради проголосували 59 депутатів, передає кореспондент Вголосу.
У зверненні йдеться про те, що Львівська обласна рада вважає неприпустимими утиски незалежних ЗМІ, які сьогодні доносять неупереджену інформацію, а також вимагає прозорості в діяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, зокрема, у розподілі ефірних частот та підтримки місцевих мовників.
Депутати зазначають, що за останні роки Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила низку рішень, які надають ліцензії на мовлення у Львівській області телерадіокомпаніям, що не мають жодного стосунку до Львова та Львівщини.
«Особливо це відчутно в радіопросторі області, де із близько 20 мовників лише кілька є місцевими. Більшість так званих «загальнонаціональних» радіостанцій у своїй роботі не враховують специфіки Львівщини, не відображують у передачах потреби територіальних громад Львова та області, намагаються нав'язати нам чужу культуру, звичаї, мову. Останнім кричущим фактом такого втручання в роботу незалежних ЗМІ та експансією в інформаційний простір є питання про позбавлення ліцензії «Radiolife», що перейшло в управління медіахолдингу ZIK», – йдеться у зверненні.
Депутати наголошують: щойно ZIK отримав право на мовлення, як уже за десять днів Нацрада в екстреному порядку відкликала ліцензію на мовлення ZIKу. За словами авторів звернення, це далеко не перший скандал навколо отримання ефірних частот і він стосується не лише Львова, але всієї України: влітку 2010 року апеляційний суд вже позбавляв частот «5 канал» та телеканал ТВі.
«Варто відзначити, що ключову роль у цих процесах відіграє Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, яка вже не раз себе дискредитувала. Львівська обласна рада засуджує такі дії Нацради. Вважаємо, що до її складу мають обиратися представники незалежних громадських організацій, а не ставленики провладних політичних сил», – пишуть депутати ЛОР.
Вони закликають переглянути рішення щодо анулювання ліцензії «Radiolife», а в подальшому, при наданні дозволів на частоти, обов'язково враховувати питання підтримки місцевих мовників.
ІА "Вголос": НОВИНИ