Про повідомила прес-служба «Укрзалізниці».

З боку ПАТ «Укрзалізниця» документ підписав в.о. Голови правління Євген Кравцов, з боку Держгеокадастру – Голова Максим Мартинюк.

За словами в.о. Голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, така співпраця спрямована на якісне виконання робіт з упорядкування земельних ділянок та заощадження коштів товариства: «Сподіваюся, що співпраця двох підприємств буде плідною та корисною як для залізничного транспорту, так і дляДержгеокадастру. За попередніми розрахунками економія залізничної галузі від такої співпраці дозволить заощадити сотні мільйонів гривень. Раніше роботи з упорядкування земельних ділянок здійснювалися із залученням посередників, що призводило до додаткових витрат. Паралельно з цим виникали проблеми з якістю виконаної роботи та термінами».

Підписаний сьогодні Меморандум започатковує масштабний проект з інвентаризації та оформлення земель, що перебувають у користуванні залізничної галузі України. Зокрема, йдеться про обмін інформацією, забезпечення відкритого доступу до бази даних про землю, документацію та інші матеріали, що містять якісні й кількісні показники земельного банку ПАТ «Укрзалізниця» та Державного земельного кадастру. Також Держгеокадастр узяв на себе зобов’язання забезпечити розгляд та погодження документації із землеустрою та оперативне внесення земельних ділянок Укрзалізниці до Державного земельного кадастру для здійснення оформлення речових прав на них.

Усі роботи з упорядкування земель передбачено закінчити до кінця 2017 року.

Важливо зазначити, що ПАТ «Укрзалізниця» є одним із найбільших утримувачів земель в Україні. Земельний банк відомства, який потребує впорядкування, складає близько 13 тис. га. Також 117 тис. га земельних ділянок потребують внесення відомостей до Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав. Коректний облік цього активу є необхідною умовою ефективної діяльності підприємства та оптимізує витрати державних коштів. 

Вартість робіт і безпосередній виконавець будуть визначенні за результатами проведення процедури закупівлі послуг з оформлення земельних ділянок.

У свою чергу Держгеокадастр отримає можливість уточнити дані  Державного земельного кадастру та забезпечити вагомий пакет замовлень для профільних фахівців.

ІА "Вголос": НОВИНИ