Представник Держказначейства зокрема зазначив: «Казначейське обслуговування бюджетів усіх рівнів передбачає зосередження коштів на єдиному казначейському рахунку, який відкритий у Державному казначействі України в Національному банку України. Територіальні органи державного казначейства здійснюють платежі відповідно до отриманого фінансового ресурсу з центру. На превеликий жаль у кінці бюджетного року, зокрема з середини грудня 2010 року, склалася надзвичайно складна ситуація з наявністю фінансових ресурсів у державі».
За його словами, у зв’язку із цим першочергово забезпечувалось проведення платежів за захищеними статтями видатків, а це – заробітна плата, енергоносії, медикаменти, харчування, інші напрямки, які передбачені законом про Державний бюджет.
«Разом з цим на кінець бюджетного року внаслідок відсутності фінансових ресурсів органами державного казначейства у Львівській області не проведено платежів місцевих бюджетів за незахищеними напрямками видатків на суму 142 млн. грн., з яких 51 млн. грн. поточні видатки, а 91 млн. грн. – видатки капітального характеру. По обласному бюджету ця цифра складає близько 23 млн. грн.», - підкреслив він.
«Усі документи, які подавалися розпорядниками бюджетних коштів до органів державного казначейства, зареєстровані як юридичні, так і фінансові зобов’язання і будуть відображені у фінансових звітностях як дебіторська заборгованість. Погашення цієї заборгованості буде проводитися за рахунок поточних видатків, передбачених у бюджеті 2011 року, а також після її інвентаризації шляхом уточнення бюджету на 2011 рік і внесення відповідних асигнувань на зазначену мету», - пояснив Петро Могиляк.
За пропозицією депутатів бюджетна коміся облради наприкінці засідання сесії винесе на розгляд облради звернення до КМУ щодо цієї ситуації. Депутати також хочуть на наступному пленарному засіданні заслухати звіт керівника обласного Держказнайества.
ІА "Вголос": НОВИНИ