На думку польських політологів, заяву мінзаксправ РФ можна розглядати як пропозицію російської сторони щодо полюбовного вирішення справи, яка з 6 жовтня є предметом розгляду Європейського суду з прав людини (ЄСзПЛ).
Юристи, які представляють інтереси «катинських сімей», також не приховують задоволення з приводу зміни позиції офіційного Кремля, оскільки «правова реабілітація всіх жертв Катині є одним із найважливіших питань, яке ставлять родини репресованих перед російськими властями». Водночас, адвокати наголошують, що «катинські сім’ї» не задовольнить політична чи моральна реабілітація, прийнятною для них може бути лише поіменна реабілітація. «У російському документі про реабілітацію жертви НКВС мають бути перераховані по прізвищах та іменах» – пояснив у розмові з Польським Пресовим Агентством Іренеуш Камінський – один із юристів, котрі відстоюють права «катинських сімей» в ЄСзПЛ. В цьому документі має бути також чітке формулювання, «що відповідальність за «катинський злочин» несуть Сталін і найвищі органи влади СРСР», а «не якісь таємнічі високопоставлені керівники НКВС» – наголосив І. Камінський.
Вчора, в інтрерв’ю кільком російським ЗМІ, Сергій Лавров заявив, що, не дивлячись на те, що польський уряд підтримав позови своїх громадян («катинських сімей» – Авт.) до ЄСзПЛ, проблема може бути врегульована на рівні урядів Російської Федерації та Республіки Польща.
«Ми готові розглянути абсолютно слушно адресоване нам прохання про реабілітацію цих людей» – підкреслив глава російського зонішньополітичного відомства. З інформації міністра виникає також, що діє спеціальна міжвідомча група, метою якої є «у відповідності із законодавством РФ... задовольнити всі сім’ї знищених польських офіцерів».
ІА "Вголос": НОВИНИ