Про це в інтерв’ю газеті «Україна Молода» розповіла київський гінеколог Наталія Лелюх – категоричний прихильник здорового способу життя.

За її словами, під час менопаузи природа може «пригадати» жінці все, зокрема й зроблені аборти – абсолютно варварську маніпуляцію і для шийки та тіла матки, і для гормонального статусу: «Бо ви не уявляєте, яка «фабрика» включається в роботу, коли «зверху» приходить «рознарядка» – «все, у нас вагітність!» Змінюється ендокринна, імунна система, функція нирок та сечового міхура. І коли нове життя уривається, це колосальний стрес для всього жіночого організму».

«Як жінка проживала життя до своїх 45–50? Чи давала навантаження на м’язи? А м’язи, між іншим, це – оптимізація гормонів. Організм виробляє їх постійно, і якщо вони не «переробляються», це дає різні побічні ефекти у вигляді «вусиків» тощо. Тому в окремих випадках, коли до мене приходять «по пігулочку», я відправляю до спортзалу», – зазначає лікар.

«Організм сучасної людини, яка вже ходить на двох і нібито sapiens, живе ще у тих часах, коли бродили мамонти. І він не розуміє: чому мене не навантажують? Чому не тренують? Чому я не бігаю, не стрибаю? Адже я можу все це робити... І ще один «жах» для нашого організму: винахід електрики. Завдяки світлу і працюючому комп’ютеру ми можемо всю ніч не спати. Біоритм змінився повністю, а організм при цьому не змінився. Скажімо, пік секрецій пролактину як був о четвертій ранку, так і залишився. І як був пік кортизолу о четвертій годині вечора, так він і лишився. Але о четвертій вечора ми можемо ще спати, бо напередодні – о четвертій ранку – ще фліртували у нічному клубі. А організм наш такого не розуміє», – підсумувала Наталія Лелюх.

Джерело: Україна молода

ІА "Вголос": НОВИНИ