У четвер, 11 січня, дружину львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, якого підозрюють в хабарництві, звільнили з університету Львівська політехніка. Світлана Гринкевич у навчальному закладі обіймала посаду професора кафедри маркетингу та логістики.
Про це повідомило «Радіо Свобода». Відомо, що вона написала заяву на звільнення за власним бажанням.
Варто зазначити, що 10 січня студенти оголосили про пікет Львівської політехніки з вимогою звільнити з роботи Світлану Гринкевич. Акція була запланована на п’ятницю, 12 січня. Молодь мала зібратися біля головного корпусу політехніки.
Світлана Гринкевич — професорка та докторка економічних наук. Вона була заступницею завідувача кафедри маркетингу і логістики Львівської політехніки. Через тиждень після затримання чоловіка, Світлана Гринкевич взяла відпустку за сімейними обставинами.
Дружина Ігоря Гринкевича є співзасновницею благодійного фонду Hope.UA, яким керує її син Роман. Також вона є співвласницею кількох фірм родинного бізнесу Гринкевичів.
Наприкінці грудня журналіст Євген Плінський повідомив, що будівельний альянс компаній родини Гринкевичів підписав контракт із Міністерством оборони України про постачання одягу для Збройних сил України. Він наголосив, що, не маючи жодного виробництва одягу, жодної швейної машинки та спеціалістів, три компанії Гринкевичів у січні-лютому 2023 підписали з Міноборони 23 договори на загальну суму 1,54 мільярда гривень на постачання літнього одягу та білизни. При цьому не відбулося жодних відкритих процедур і тендерів.
Він додав, що задля збільшення маржі білизну й одяг купували не відштовхуючись від контрактів, а від ціни — що дешевше, то краще. Тому якість білизни й одягу не відповідає жодним умовам військового забезпечення.
Згодом з’ясувалося, що компанії «ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ», «Будівельна компанія СІТІГРАД» і «Будівельний Альянс МОНТАЖПРОЕКТ» отримували гроші від Міноборони без факту постачання одягу за підробленими актами прийняття-передання з правом «довозу» одягу тоді, коли вийде.
ІА "Вголос": НОВИНИ