З урахуванням позиції окремих країн Євросоюзу цей альянс може стати альтернативою вступу України до ЄС.

Про це повідомляє Corriere Della Sera.

За даними видання, через невиразну позицію окремих країн щодо перспективи членства України в Європейському союзі Джонсон намагається сплутати Брюсселю всі карти, виступаючи з пропозицією нової системи політичних, економічних і військових союзів. Передбачається, що в новий альянс можуть зібратися країни, незадоволені позицією ЄС і відповіддю Німеччини на військову агресію Росії.

Як зазначили знайомі з переговорами джерела, Джонсон просуває цю ідею вже більше місяця. Вперше він представив її українському президенту Володимиру Зеленському в ході візиту до Києва 9 квітня.

Видання пише, що запропонована модель Європейської Співдружності включатиме Великобританію як лідера організації і такі країни, як Україна, Польща, Естонія, Латвія і Литва, а також, можливо, Туреччину на більш пізньому етапі.

 

На сьогодні Київ не зайняв певної позиції з даної ініціативи. Але українська еліта переконалася, що в Німеччині і Франції мало хто сподівається на поразку Володимира Путіна, з чим пов'язано зволікання з санкціями проти Росії та поставками зброї, пише видання. 

Corriere Della Sera зазначає, що Зеленський чекає саміту лідерів Євросоюзу 23 червня та їх рішення щодо статусу кандидата на вступ до ЄС. Але не факт, що рішення цього саміту буде таким, на який розраховує Україна. Оскільки воно може викликати протести Албанії та Північної Македонії, які роками чекають статусу кандидата.

Як писав «Вголос», 59 окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка «відпрацювала» артилерією по позиціях російських загарбників. 

ІА "Вголос": НОВИНИ